top of page

DZIENNIK INTUICYJNY

Zaktualizowano: 2 mar

Masz takie dni, że budzisz się rano, wpadasz w ciąg obowiązków, nieprzeczytanych maili, zadań do wykonania i czujesz, że miota Tobą chaos? Ciężko Ci złapać oddech, czujesz niepokój wewnętrzny, wykonujesz zadania jedno po drugim, ale ulga nie przychodzi.


A teraz wyobraź sobie poranek, kiedy wstajesz, przygotowujesz wodę, zaparzasz aromatyczną kawę, siadasz i przygotowujesz się na nadchodzący dzień. Przelewasz wszystkie myśli, niepokoje, do swojego dziennika, aby nie musiały już zaprzątać Twojej głowy.


Zadajesz sobie kluczowe pytania, a odpowiedzi przychodzą z lekkością.

Tak może wyglądać twój poranek z dziennikiem intuicyjnym.


Co to takiego dziennik intuicyjny?


Pewnie nie raz spotkałaś się z pojęciem pamiętnika, dziennika, gdzie spisujemy nasze przeżycia, które chcemy zapamiętać. Dziennik intuicyjny służy do spotkania z samą sobą, ale jego celem nie jest to, żeby potem przyjemnie się go czytało, ale przede wszystkim zadbanie o swoją psychikę i ducha.


Z dziennikiem intuicyjnym można pracować na kilka sposobów.

Pierwszy sposób polega na tym, że codziennie znajdujesz chwilę, to może być dosłownie kilka minut rano lub wieczorem, w zależności od twojego stylu życia, kiedy siadasz i przelewasz na papier wszystkie myśli, które krążą w Twojej głowie. Piszesz, nie kontrolujesz i nie oceniasz, tego co pojawia się na papierze. Przelewasz dosłownie WSZYSTKO. Cały swój żal, wkurw, ból, ale też radość, entuzjazm i wizje kolejnych projektów i rzeczy które chciałabyś żeby wydarzyły się w twoim życiu.


Ten sposób pomaga w zadbaniu o higienę myśli. Przelewając myśli z głowy na papier, umysł może zaznać spokoju. Taka codzienna praktyka pozwala się wyciszyć, uspokoić, pożegnać niepokój wewnętrzny.


Drugim sposobem na pracę z dziennikiem intuicyjnym jest praca z określonym tematem. Możesz zapisać na stronie jakieś pytanie, na które chciałabyś znaleźć odpowiedź, ale jest Ci trudno. Okazuje się, że często praca z dziennikiem zastępuje tygodnie myślenia na jakiś temat.


Kiedy myślisz, zapętlasz się w swoich myślach.


Kiedy piszesz, nagle spływa na Ciebie klarowność, pojawiają się pomysły i odpowiedzi, które dotychczas były takie trudne do uzyskania.


Spróbuj przez tydzień. Jeśli to narzędzie nie będzie dla Ciebie przydatne, zawsze możesz przestać. A może się okaże, że będzie to przełom w Twoim życiu? Daj znać w komentarzu, jak sprawdził się u Ciebie.

Ja, z dziennika intuicyjnego korzystam od kilku lat. Czasem codziennie, czasem wtedy kiedy potrzebuję się oczyścić z silnych emocji. Używam go tak, żeby był dla mnie przydatny, wspierający i nie planuję przestać.


Jeśli chciałabyś rozwijać swoją intuicję, zapraszam Cię do współpracy, porozmawiajmy!


Ściskam,

Dona37 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page