top of page

Czym jest INTUICJA? I jak działa?

Zaktualizowano: 2 mar

„Twój czas jest ograniczony, a więc nie marnuj go na to życie cudzym życiem. Nie daj się złapać w pułapkę przeżywania życia będąc sterowanym przez innych. Nie pozwól by zgiełk opinii innych zagłuszył twój wewnętrzny głos. I co najważniejsze, miej odwagę podążać za swoim sercem i intuicją. One jakimś cudem już wiedzą kim tak naprawdę chcesz zostać. Wszystko inne ma wartość drugorzędną”.


Steve Jobs


Czym jest intuicja?


Intuicja, inaczej szósty zmysł, nasz głos wewnętrzny, Wyższe Ja. Możemy ją określać na różne sposoby, ale co najważniejsze, każdy ma do niej dostęp. Jest to też swego rodzaju umiejętność, którą możemy ćwiczyć i rozwijać.


Na początku głos intuicji jest bardzo cichy, ledwo zauważalny. Potrzebujemy stworzyć przestrzeń do tego, żeby usłyszeć go wyraźniej.


Jak działa intuicja?


Intuicja to zdolność do szybkiego i automatycznego rozumowania, które wykracza poza naszą świadomość. To proces, w którym odczuwamy subtelne sygnały i łączymy różne doświadczenia i w końcu wyciągamy wnioski na temat sytuacji, zanim jesteśmy w stanie zrozumieć lub wyjaśnić dlaczego tak się dzieje.


Działanie intuicji jest złożone i opiera się na wielu czynnikach. Jednym z nich jest doświadczenie. Nasze wcześniejsze doświadczenia i wiedza, którą zdobyliśmy w trakcie życia, kształtują naszą intuicję i wpływają na sposób, w jaki postrzegamy i interpretujemy sytuacje.


Innym czynnikiem wpływającym na intuicję są emocje. Nasze emocje mogą wpływać na to, jak postrzegamy świat i jak interpretujemy różne sytuacje. Na przykład, jeśli jesteśmy przerażeni, nasza intuicja może nas ostrzegać przed niebezpieczeństwem i podpowiadać nam, jakie kroki podjąć, aby uciec z niebezpiecznej sytuacji.


Innym ważnym czynnikiem wpływającym na intuicję jest intencja. Kiedy nasz umysł skupia się na konkretnym celu lub problemie, nasza intuicja może nas prowadzić do odpowiedzi i rozwiązań, których nie bylibyśmy w stanie osiągnąć za pomocą racjonalnego myślenia.


To dzięki intuicji jesteśmy w stanie podejmować decyzje i podejścia, które wykraczają poza to, co jest dla nas oczywiste.


Jeśli chciałabyś rozwinąć w sobie zdolność łączenia się z intuicją, zapraszam Cię do współpracy. Porozmawiajmy!8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page