top of page

6 objawów przebudzenia duchowego

Zaktualizowano: 11 mar

Przebudzenie duchowe to proces, który zwykle przychodzi jako zaskoczenie, w wyniku trudnych, głęboko doświadczających wydarzeń życiowych. Przebudzenie duchowe bywa bolesne i może przypominać stan depresyjny.


1. Zaczynasz wszystko kwestionować


Przebudzenie to moment, kiedy wyłączasz autopilota, na którym dotychczas jechałaś i zaczynasz z uwagą przyglądać się swojemu życiu:


-zasadom według których funkcjonowałaś,

- przekonaniom, które Tobą sterowały,

- poglądom, które przyjęłaś jako swoje.


Zadajesz sobie pytania:


- co jest prawdziwe?

- czy żyje moim życiem?

- do czego zmierzam?

- czy jest to spójne z moimi marzeniami?

- czego dla siebie chcę, a w którym miejscu przyjęłam marzenia innych jako swoje?


2. Doświadczasz pustki


Kiedy doświadczasz przebudzenia duchowego, to trochę tak, jakbyś rodziła się na nowo. Tworzy się twoje nowe JA. Zostawiasz za sobą to, jak dotychczas postrzegałaś świat i jak funkcjonowałaś. Zaczynasz iść w stronę życia opartego na Twojej wewnętrznej prawdzie, ale zanim ono się urzeczywistni, jesteś w świecie pomiędzy. Zostawiłaś to co stare, a jeszcze nie pokazało się nowe. Takie uczucie pustki może być przerażające, zwłaszcza, że większość naszego życia starałyśmy się wypełnić aktywnościami, zadaniami, żeby tylko nie zostać z własnymi myślami, a tu nagle przychodzi poczucie pustki.


Nie wiesz jeszcze do końca czego chcesz, jak ma wyglądać Twoje życie, co jest prawdą, a co iluzją. Ten etap pustki jest bardzo ważny, bez niego nie mogłoby narodzić się nowe, ale jest też bardzo trudny. Jeśli masz możliwość spotkać się i porozmawiać z kimś, kto był w tym miejscu, to może być dla ciebie bardzo wspierające. Dzięki temu, nie będziesz czuła się osamotniona z tym nowym doświadczeniem.


3. Zaczynasz kierować się w życiu swoim wewnętrznym przewodnictwem


Przebudzenie to moment, w którym zaczynasz zauważać, że dotychczas w dużym stopniu kierowałaś się radami i przekonaniami innych ludzi. Czujesz podskórnie, że to nie jest sposób w jakim możesz dalej funkcjonować i zaczynasz krok po kroku uczyć się wsłuchiwać w swój wewnętrzny głos. Odróżniać co jest twoją prawdą, a co jest perspektywą na życie drugiego człowieka.


Dotychczas kiedy miałaś podjąć decyzję, omawiałaś ją ze znajomymi, rodziną, wypisywałaś listę plusów i minusów, korzystając z ze wsparcia logicznej półkuli mózgu, ale teraz ta metoda nie jest już dla ciebie wystarczająca. Czujesz sprzeciw, żeby tak dalej funkcjonować. Chcesz czuć, że twoja decyzja płynie z twoich trzewi. Tęsknisz za tym poczuciem pewności, że coś jest właściwe dla ciebie. Chcesz czuć prowadzenie, ale takie, które płynie z twojego wnętrza.


4. Zaczynasz stawiać granice


Poznawanie siebie na nowo, nieuchronnie prowadzi do tego, że zaczynamy stawiać granice. Możemy nawet przechodzić przez etap przypominający bunt nastolatka. Są osoby, które w wieku nastoletnim nie doświadczy tego etapu, a jest on kluczowy dla wykształcenia się tożsamości, dla oddzielenia się od rodziców i doświadczenia tego kim Jestem.


Jeśli wcześniej tego etapu nie doświadczyłaś, to może się on aktywować na etapie przebudzenia duchowego. Wtedy już nie ma w Tobie zgody na to, żeby ktoś inny dyktował jak masz żyć. Już nie będziesz bez słowa dyskusji przyjmować czyjegoś zdania. Wolność i autentyczność stają się dla ciebie kluczowymi wartościami.


5. Puste rozmowy i spotkania z osobami, przy których nie możesz być autentyczna, stają się trudne do zniesienia


Jako przebudzona osoba, jesteś stęskniona głębi. Zakochujesz się w świecie na nowo. W prostych rzeczach, w zapachach, w smakach, dźwiękach. Przyroda staje się Twoim najlepszym przyjacielem. Za to spotkania z dotychczasowym gronem znajomych, mogą stać się trudnym doświadczeniem.


Nie masz już ochoty na wszystko narzekać, bo zaczynasz odkrywać, że sprawczość i moc jest w Tobie.


Wychodzisz z roli ofiary i zamiast narzekać wolisz przemieniać swoje życie.


Nie ma już w Tobie zgody na to, żeby upijać się i rozmawiać o głupotach, bo czujesz, że życie jest cudem i chcesz doświadczać każdego jego aspektu.


Przebudzenie duchowe często skutkuje zerwaniem kontaktu z dotychczasowymi znajomymi. Możesz mieć potrzebę, żeby zamknąć się w swojej grocie, niczym pustelnik i poświęcić czas na to by poznać siebie na nowo, a dopiero potem, z tego miejsca zacząć tworzyć prawdziwe, autentyczne relacje.


6. Szukasz połączenia z Wyższą Energią


W trakcie przebudzenia duchowego pojawia się w tobie potrzeba kontaktu z Wyższą Energią, z Bogiem, z Wszechświatem. Bez względu na to, jak to nazywasz, chodzi o bezpośredni kontakt z Wyższą Świadomością.


Religia może nie być już dla Ciebie miejscem, gdzie znajdziesz to, czego potrzebujesz. Przebudzenie duchowe może się wiązać z przejściem od religii do duchowości, od dogmatów do poszukiwania i zadawania pytań, od nakazów do poznawania świata poprzez własne doświadczenia.


Jak sama widzisz, ta droga nie jest prosta, ale prowadzi do nowej jakości życia – pełnego, w wolności, uważności i nie kończących się kolejnych odkryć. Takie życie, to najpiękniejsza, najbardziej dzika i szalona przygoda, jakiej możesz doświadczyć.


Jeśli nie chcesz przez tą drogę przechodzić, zapraszam Cię do współpracy. Porozmawiajmy!


Z miłością,

Dona

21 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page